Predlagaj spremembo in sooblikuj Strategijo za mlade v občini Zagorje ob Savi 2014 – 2020

logo_final»V Zagorju bi bilo lahko na voljo več stanovanj za mlade družine,« Anja, 23 let, Zagorjanka.

»Mladi bi imeli lahko bolj spodbudno lokalno okolje za samozaposlovanje,« Tadej, 35 let, Kisovčan.

»V občini Zagorje bi se lahko mladim ponudilo več športnih programov,« Nika, 16 let, Izlačanka.

 

To je zgolj nekaj trditev, ki jih je moč slišati v krogih mladih Zagorjanov v parku, na igriščih, v šolah, v lokalih.

Kaj bi lahko bilo bolje? Česa si mladi v Zagorju želimo? Kaj manjka? S kakšnimi ovirami se kot mladi občani občine Zagorje srečujemo? Kaj bi lahko storili, da bi bilo življenje v naši dolini mladim bolj prijazno? Kaj lahko lokalni odločevalci storijo za to, da mlade, njihovo znanje in sposobnosti zadržijo v Zagorju?

Veliko vprašanj, ki si jih zastavljamo mladi v naši občini, željni sprememb in novih korakov v boljši jutri. Zdaj je čas za priložnost, da mladi stopimo skupaj in enotno predlagamo svoje ideje lokalnim odločevalcem, ki bi tako skupaj z nami lahko izboljšali pogoje za dobro počutje mladih v naši občini.

 

TVOJA BESEDA- TVOJA PRIHODNOST. PREDLAGAJ SPREMEMBO!

 

KAKO?

Vaša mnenja smo zbirali s pomočjo terenske in spletne ankete ter Knjig sprememb, ki so bile locirane v Mladinskem centru Zagorje, Knjižnici Mileta Klopčiča Zagorje, na Srednji šoli Zagorje in v večjih trgovinah v Zagorju, Kisovcu in na Izlakah.

Svoje mnenje pa še vedno lahko izrazite na družbenem omrežju Facebook in Twitter (#StrategijaZagorje).